Rok 2017/2018

Kategoria: Przedszkole

Zapraszamy na stronę facebooka Przedszkola Gminy Siepraw w Zakliczynie pod adresem:

https://www.facebook.com/Przedszkole-Gminy-Siepraw-w-Zakliczynie-176376629587613/?ref=page_internal

Z życia przedszkola

Kategoria: Przedszkole

Zabawa karnawałowaPrzedszkolny Karnawał

Karnawał to czas balów i zabaw, dlatego i w naszym Przedszkolu  5 lutego odbyła się zabawa choinkowa, na którą zjechali piraci, księżniczki, wróżki, supermeni, wojownicy i wiele  innych  postaci.

Dzieci bawiły się w rytm muzyki współczesnej, dziecięcej, odbyły się liczne zabawy i konkursy, w których można było  zdobyć symboliczne nagrody.

Zabawa była bardzo udana, a radości dzieciaków nie było końca.

W przerwach,  dla uzupełnienia energii, na nasze dzieciaki czekał słodki poczęstunek przygotowany przez Rodziców.

Nad całością organizacyjną karnawałowego szaleństwa i bezpieczeństwem, czuwały nauczycielki oraz personel przedszkola.


Wycieczka do  Filharmonii

30 stycznia dzieci 5 i 6 letnie, udały się do Filharmonii Dziecięcej w Krakowie, na koncert jubileuszowy pt.: „Jak karnawał to karnawał”

Babcia Melodia i Dziadek Rytmus  opowiedzieli dzieciom niezwykłą historię o tym, jak to zabawki zawieszone na choince zaczęły się martwić, że już niedługo  skończy się czas świąteczny, dzieci pozdejmują ozdoby i pochowają je do pudełek, gdzie będą musiały czekać na następne święta.  Zabawki z choinki postanowiły  sprawić sobie jakąś przyjemność, zanim zacznie się ten nudny i smutny czas oczekiwania. Opuściły więc swe miejsca na gałązkach i …
I tu właśnie zaczęła się niezwykła przygoda, w której uczestniczyli, oprócz Babci i Dziadka, także ich nieodłączni przyjaciele ,czyli Kuzynka Klawiaturka  oraz właściciel Wielkiego-Gadającego-Ekranu.  Ożywione magicznym sposobem zabawki zabrały nasza grupkę i do Wiednia, stolicy walca i słynnych balów, i do Wenecji, słynącej z ulicznych zabaw maskaradowych.
W czasie tej niezwykłej podróży mogli oni spotkać się ze znakomitymi solistami operowymi: Iwoną Sochą (sopran),Moniką Korybalską (mezzosopran) i Adamem Zdunikowskim (tenor). Słuchali też orkiestry kameralnej kontynuującej tradycje słynnej muzycznej rodziny Straussów, oraz oglądali  niezwykłe pokazy taneczne w wykonaniu solistów Baletu Dworskiego Cracovia Danza. 

Spotkania w filharmonii przybliżają dzieciom świat dźwięków, prezentują bogate instrumentarium, a młodym wykonawcom – umożliwiają przedstawienie swoich umiejętności przed szerokim audytorium.


Kochani Dziadkowie…

„Kochani,  dziś okazja rzadka! Mamy święto Babci oraz święto Dziadka!...”

Tradycyjnie i w tym roku 21 stycznia w naszym Przedszkolu, odbyły się wyjątkowe spotkania wnucząt ze swoimi Babciami i Dziadkami.

Jako pierwsi  gościli swoich Ukochanych DZIADKÓW  zerówkowicze, którzy pod kierunkiem nauczycielek, zaprezentowały  „Bajkowe Jasełka”, następnie recytowały wiersze, śpiewały piosenki,  a na koniec składały gorące życzenia swoim Babciom i Dziadkom. 

Nieco później  swoje spotkanie z Dziadkami miały dzieci z grupy „Smerfy” oraz „Biedronki”,  które równie pięknie i uroczo zachwycały śpiewem, tańcem i wierszami, prezentując swoje zdolności w programie artystycznym, przygotowanym pod kierunkiem swoich pań nauczycielek.

Każdy występ był odbierany bardzo entuzjastycznie i nagradzany gromkimi brawami. Pod koniec widowiska wszyscy seniorzy otrzymali upominki  i moc uścisków od swoich wnucząt.

Słodkim akcentem na koniec spotkania był poczęstunek, którego przygotowaniem zajęli się rodzice i personel przedszkola. 


Koncert Kolęd w Przedszkolu w Zakliczynie

W dniu 10 stycznia 2015r. w  Przedszkolu w Zakliczynie odbył się   uroczysty koncert kolęd pt. „Kolęda radość niesie”, który przygotowały nauczycielki przedszkola wraz z dziećmi. Na koncert zostały zaproszone całe rodziny oraz  goście ze społeczności lokalnej. Sobotnie popołudnie rozpoczęło się przepięknymi jasełkami w wykonaniu zerówkowiczów. Dzieci w bajkowy sposób przekazały wiele złotych myśli i dobrych rad na przyszłość.

Przy żłóbku betlejemskim nie zabrakło między innymi takich postaci jak Jasia i Małgosi, Pinokia, Pszczółki Mai, Kopciuszka czy Królowej Śniegu.

Kolejnym punktem tego dnia było kolędowanie przedszkolaków. Każda z czterech grup przedszkolnych z powodzeniem zaprezentowała jedną z kolęd. Następnie chętne rodziny śpiewały wybraną przez siebie kolędę lub pastorałkę. Śpiewające rodziny została nagrodzone gromkimi brawami.

 Tego dnia oprócz dobrej zabawy, zacieśniania rodzinnych więzi i podtrzymywania tradycji, mogliśmy pomóc innym angażując się w projekt UNICEF „Wszystkie kolory świata”. Dzieci wraz z rodzicami przez kilka miesięcy szyły specjalną, charytatywną laleczkę- symbol pomocy rówieśnikom z biednych krajów. Podczas koncertu odbył się finał projektu, podczas którego można było zakupić wybraną przez siebie laleczkę i zaopiekować się nią, a jednocześnie uratować życie dziecka z Sudanu Południowego. Projekt był odpowiedzią na niezwykle poważny problem rozwoju epidemii w tym kraju. Uświadomił dzieciom, że pomaganie może być przyjemne i wiązać się z pozytywnymi emocjami. Ponadto celem projektu było kształtowanie postawy tolerancji i otwartości na inne kultury.

Tego wyjątkowego dnia udało nam się sprzedać wszystkie laleczki, których było  kilkadziesiąt, a  zebrane środki zostały przekazane na rzecz dzieci w Sudanie Południowym. Po skończonej akcji w miłej atmosferze przy pysznym ciastku i kawie całe rodziny nadal kolędowały i cieszyły się swoją obecnością. Wspólne śpiewanie i słuchanie kolęd sprawiło wiele radości oraz przedłużyło świąteczny nastrój.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim przybyłym gościom za liczny udział oraz zaangażowanie i finansowe wsparcie naszej akcji  


"Wszystkie kolory ŚWIATA"

Przedszkole w Zakliczynie bierze udział w projekcie UNICEF pt.:" Wszystkie Kolory Świata".

Akcja polega na uszyciu szmacianych lalek, które będą sprzedawane 10 stycznia 2015 roku na Koncercie Kolęd w Przedszkolu.

Każdy będzie mógł wybrać laleczkę, zaopiekować się nią, a jednocześnie uratować życie prawdziwego dziecka z Sudanu Południowego przekazując na ten cel darowiznę (min. 10 zł.)

Zachęcamy przedszkolaków i ich rodziców do uszycia szmacianej lalki (szablon i instrukcja dostępna w przedszkolu). Uszycie takiej lalki jest niezwykle proste - wystarczy odwzorować wzór na materiale, a po wycięciu wypchać miękkim materiałem i obszyć. Później można przystąpić do jej upiększania.

Laleczka - symbol pomocy może pochodzić z dowolnego kraju na świecie, powinna mieć imię oraz jakieś hobby. To od dziecka zależy jaki będzie mieć kolor skóry, jakie imię i ubranie będzie nosiła.

Laleczki prosimy dostarczyć do 17 grudnia 2014 roku do wychowawcy grupy.

1 laleczka=1 uratowane życie


Ogłoszenie!!!

10 STYCZNIA 2015 roku (tj. sobota) o godzinie 15.00 - planowany jest w przedszkolu w Zakliczynie koncert kolęd pt."KOLĘDA RADOŚĆ NIESIE".

W tym dniu zerówkowicze zaprezentują przygotowane jasełka, następnie każda z grup przedszkolnych, zaprezentuje jedną z kolęd.

Kolejnym punktem tego spotkania będzie kolędowanie Rodzin. Bardzo prosimy o zgłaszanie się chętnych rodzin do zaśpiewania ulubionej kolędy lub pastorałki. Bardzo mile widziane całe kolędujące Rodziny.

Wybraną kolędę i chęć udziału prosimy zgłaszać u wychowawcy do 20 grudnia.

Serdecznie zapraszamy i liczymy na zaangażowanie.

Warto zawczasu pomyśleć o tym, jak najpiękniej spędzić ten szczególny dla nas okres. Wspólne kolędowanie, to nie tylko podtrzymywanie tradycji, ale także zaciśnienie więzi społecznych i rodzinnych oraz dobra zabawa.

Wychowawczynie i przedszkolaki


SPOTKANIE ZE ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM

"Święty Mikołaj nocą wędruje, w okna zagląda i nadsłuchuje.

Gdzie są grzeczne dzieci, gwiazdką w okno świeci..."

 Jak co roku i tym razem Święty Mikołaj pamiętał o dzieciach z naszego przedszkola, które cały rok, czekając na Niego, starały się ze wszystkich sił być bardzo grzeczne.

Wysiłek się opłacił, bo prezentów nie zabrakło dla nikogo.:)Mikołaj

Dzieciaki pełne radości z otrzymanych prezentów,  zaśpiewały Świętemu piosenki, recytowały wiersze  i obiecały, że będą grzeczne przez cały kolejny rok

Mikołaj obiecał, że odwiedzi nas za rok! CZEKAMY Z UTĘSKNIENIEM...! :)


Zabawa andrzejkowaZABAWA  ANDRZEJKOWA

"Czary - mary

wosku lanie, 

co się ma stać

niech się stanie"

28 LISTOPADA  dzieci wzięły udział w organizowanej co roku zabawie andrzejkowej.

Uroku naszej uroczystości dodawały stosowne dekoracje, świece oraz zapach topionego wosku, co wywołało nastrój sprzyjający przepowiedniom. Specjalnie na tę uroczystość przybyły: Czarownica Esmeralda i Błękitna Wróżka, które czarowały i wróżyły wywołując sporo zamieszania.

Nie zabrakło najbardziej popularnych wróżb.

Dzieci poznały znaczenie kolorów, symboli, magicznych przedmiotów a także liczb. 

Wróżby przeplatane były tańcami, konkursami i słodkim poczęstunkiem.

Najwięcej radości dostarczyła dzieciom ostatnia wróżba, czyli lanie wosku.

Był to dzień pełen napięcia, radości, zabawy, tajemnic i nadziei na spełnienie wszystkich pomyślnych wróżb.


"JADĄ, JADĄ MISIE..."

W dniu 25.11 nasze przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia.

Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem Misiem.

Przedszkolaki zostały zaproszone  do wspólnej zabawy w Misiowej Krainie. Panie wychowawczynie przygotowały wiele atrakcji: zabawy, konkursy, quizy oraz zabawy plastyczne.

To był wyjątkowo miły i ciepły dzień. :)


ROZSTRZYGNIĘCIE  KONKURSU 

"Niezwykły instrument muzyczny"

Trwający cały październik, organizowany przez nasze przedszkole Gminny Konkurs "Niezwykły instrument muzyczny" został rozstrzygnięty.

W konkursie wzięło udział ponad 60 dzieci z przedszkoli naszej gminy.

Wszystkie dostarczone prace zachwyciły jury, a  wybór zwycięzców był bardzo trudny.

Ostatecznie przyznano:

I miejsce - Konrad Szlachta -Przedszkole w Zakliczynie

II miejsce ex aequo-  Amelia Paździerkiewicz & Anna Żądło

III miejsce -Jakub Sitko

Wyróżnienia:

Oliwia Suder

Dariusz i Wojciech Lempart

Natalia  Filipowska

Antoni  Hyży

Dziękujemy wszystkim za wzięcie udziału w konkursie :)
Prace konkursowe można podziwiać w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Sieprawiu.


Dzień  MARCHEWKI

dzień marchewki06 listopada został zorganizowany w Naszym Przedszkolu DZIEŃ MARCHEWKI.

Dzieci z wszystkich oddziałów, ubrane w różne odcienie pomarańczowego,  przyniosły ze sobą dorodne marchewki, z których wycisnęły bardzo zdrowy sok marchewkowy.

Przedszkolaki poznały zdrowotne właściwości marchewki, rozwiązywały zagadki marchewkowe,  wspólnie bawiły się, tańczyły i śpiewały.

Nie zabrakło również  zabaw plastycznych, podczas których  dzieci wykonały różnymi technikami przepiękne marchewki.

 Efekty prac  Rodzice mogli podziwiać w Przedszkolnych Galeriach.


Pamiętamy o Zmarłych 

     W przededniu Wszystkich Świętych, dzieci z oddziałów zerowych "Tygryski" i "Pszczółki" udały się na pobliski Stary Cmentarz, by zapalić znicze na grobach spoczywających tam zmarłych. 

Ponieważ temat śmierci jest dla dzieci trudny i wzbudza intensywne uczucia, które są niezrozumiałe, trzeba pomagać dzieciom w ich zrozumieniu. Oswajanie z tym tematem w młodym wieku jest istotne dla prawidłowego rozwoju człowieka, a co więcej - może ułatwić późniejsze znoszenie żałoby i szeroko pojętej straty.

Nasze przedszkolaki wiedzą już , że na cmentarzu należy zachować ciszę i spokój.


Uroczystość PASOWANIA 

23 października, był ważnym dniem dla naszych podopiecznych. W tym dniu wszystkie dzieci złożyły uroczyste ślubowanie i zostały pasowane przez Panią Dyrektor na Przedszkolaków (3-latki), Starszaków (4-latki) oraz na Zerówkowiczów (5,6-latki).

Przed złożeniem ślubowania, dzieci zaprezentowały przybyłym na tę uroczystość Rodzicom, program artystyczny, przygotowany pod okiem pań wychowawczyń. Rodzice z wielkim wzruszeniem patrzyli na swoje pociechy, gdy te recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły i odgrywały role. Nagrodą od Rodziców, były dla dzieci brawa, uśmiechy, drobny upominek, oraz słodka niespodzianka na koniec spotkania.

Dzięki wsparciu Rodziców i Pań Wychowawczyń, które czuwały nad przebiegiem uroczystości, wszystkie dzieci zdały swój pierwszy egzamin, a Pani Dyrektor z radością przyjęła wszystkich do grona swoich przedszkolaków.

Na zakończenie dzieci otrzymały Dyplomy a Pani Iwonka wykonała wszystkim pamiątkowe zdjęcia.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom za pomoc w przygotowaniu uroczystości.

biedronki     smerfy     5-latki     6-latki


Wizyta Policji w przedszkolu

policja20 października gościliśmy w naszym przedszkolu przedstawicieli Komendy Policji w Myślenicach.

Podczas spotkania dzieci utrwaliły znajomość zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, podróżowania samochodem (w foteliku i z zapiętymi pasami) oraz unikania różnych zagrożeń podczas zabawy w przedszkolu i w domu. Przypomniane zostały  numery alarmowe, a dzieci nauczyły się kiedy i jak wezwać pomoc.

Pani Policjantka ostrzegła przed osobami nieznajomymi z którymi nie wolno rozmawiać, brać od nich słodycze, czy wpuszczać do domu. 

Pan Policjant nauczył dzieci jaką postawę najlepiej przyjąć podczas spotkania z dzikim zwierzem (tzw. żółwika) oraz przypomniał o konieczności noszenia odblasków.

Jak zwykle szczególnym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego, niezbędnego podczas wykonywania pracy.

Przedszkolaki z wszystkich grup czynnie uczestniczyły w spotkaniu, zadawały pytania, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniem.

Serdecznie dziękujemy Policji za spotkanie i poświęcony nam czas. :) 

Do miłego zobaczenia! 


Spotkanie  z  MUZYKĄ

      03 października gościliśmy w naszym przedszkolu

      Teatrzyk Muzyczny Wiolinki i Bemola.

      Aktorzy podczas spotkania wyjaśnili dzieciom w sposób zabawny i muzyczny

     "Skąd się wzięła muzyka?". 

Dzieci poznały dźwięki i ich nazwy, nuty, klucz wiolinowy, pięciolinię oraz kilka instrumentów. Śpiewały piosenki wykonując rytmiczne ruchy. Nie zabrakło również muzycznych konkursów i drobnych upominków dla odważnych.

Kolejny już raz aktorzy zapewnili dzieciom wiele radości i zabawy.

Czekamy na kolejne spotkanie.


Witamy w Nowym Roku Szkolnym 2014/2015

Życzymy wszystkim Przedszkolakom i ich Rodzicom

samych słonecznych dni, niezapomnianych przeżyć oraz jak najmniej zmartwień.

    Minął już wrzesień i zakończył się okres adaptacji. Prawie wszystkie buzie dzieci są już uśmiechnięte. 

Przedszkolaki pokochały swoje panie, nawiązały nowe przyjaźnie.

Coraz łatwiej rozstać się z mamą wiedząc, że w przedszkolu czeka wiele ciekawych przygód.


ROK SZKOLNY 2013 / 2014

"Dzień Sportu"

Realizując główne założenie Rocznego Planu Pracy Przedszkola tj. „Tworzenie warunków sprzyjających spontanicznej i zorganizowanej aktywności ruchowej dziecka”, nasze panie nauczycielki, zorganizowały dla swoich podopiecznych „Dzień Sportu”, zapraszając z tej okazji na spotkanie trenerów piłki nożnej ze Szkółki Piłkarskiej „Orliki Myślenice”.

Dzieciaki z wielkim zapałem i uśmiechem na twarzy czekały na to spotkanie.

Trenerzy z ogromnym zaangażowaniem przeprowadzili z dziećmi „mini trening piłkarski”, dostosowując odpowiednie zabawy, gry, tory przeszkód do poziomu rozwoju oraz sprawności i umiejętności ruchowych naszych przedszkolaków.

Zajęciom towarzyszyła bardzo miła atmosfera i radość podczas wykonywania każdego zadania.

Wielu chłopców z naszego przedszkola marzy o karierze piłkarskiej, więc oni najbardziej przeżyli to spotkanie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Trenerom, którzy sprawili ogromną radość naszym podopiecznym i pokazali, że piłka nożna, to świetna gra zarówno dla chłopców jak i dziewczynek.

Spotkanie było bardzo udane i pozostawiło nadzieję, że przedszkolaki z piłką zaprzyjaźnią się na długie lata.

"ZIELONY DZIEŃ"

Pierwszy Dzień Wiosny co roku obchodzony jest w naszym przedszkolu " NA ZIELONO".

Również i tym razem dzieci z oddziałów "0" oraz wszystkie przedszkolaki 21 marca 2014 r. przybyły do przedszkola ubrane w różne odcienie zieleni.


Na powitanie WIOSNY dzieci zasadziły na przedszkolnej rabatce różne kolorowe kwiaty, dzięki którym nasz ogródek wygląda teraz pięknie i wiosennie. (Dziękujemy serdecznie wszystkim RODZICOM za sadzonki kwiatów:)

Dzięki sprzyjającej wiosennej pogodzie dzieci przemaszerowały ulicami naszej miejscowości, śpiewając radośnie wiosenne piosenki, a później bawiły się w przedszkolnym ogródku.

Wszyscy cieszymy się, że wiosna już przyszła! 


BAL  KARNAWAŁOWY

     2 lutego 2014r. odbył się w naszym przedszkolu WIELKI BAL PRZEBIERAŃCÓW.

     W tym dniu dzieci w swoich strojach karnawałowych wyglądały bajecznie, uroczo, tajemniczo a nawet groźnie. Zabawa jednak była bardzo udana. Wszyscy tańczyli w rytm muzyki, odbyły się liczne zabawy i konkursy, w których można było zdobyć atrakcyjne nagrody.

    W przerwie między tańcami i zabawami dzieci mogły zregenerować siły, dzięki pysznościom przygotowanym przez mamy.

   Nad całością organizacyjną karnawałowego szaleństwa i bezpieczeństwem czuwały nauczycielki oraz personel przedszkola.

   To był udany i niezapomniany dzień.


Spektakl teatralny "POLAK MAŁY"

     Tuż przed rozpoczęciem ferii tj. 29 stycznia 2014 r., grupy "0" 5 i 6-latki udały się autokarem do MDKiS w Myślenicach, na spektakl teatralny pt.:"Polak mały".

     Aktorzy z wrocławskiego teatru "Artenes", w ciekawy, atrakcyjny i zabawny sposób, ukazali dzieciom początki powstania naszego kraju, przedstawiając kilka znaczących legend tj.:"O Lechu, Czechu i Rusie", "O flisakach", "O Syrence Warszawskiej", "O Wandzie, co nie chciała Niemca" oraz "O hejnale z Wieży Mariackiej".

    Uczestnicząc w przedstawieniu jako widzowie dzieci, żywo reagowały na to, co działo się na scenie, prowadząc dialog z aktorami. Często powtarzane były słowa wiersza Władysława Bełzy "Katechizm polskiego dziecka".

Była to z pewnością niezapomniana lekcja patriotyzmu dla każdego.


Dzień Babci i Dziadka

      24 stycznia 2014 r. odbyło się w oddziałach "0" i przedszkolu uroczyste spotkanie z ukochanymi Babciami i Dziadkami. Dzieci wraz z Paniami przygotowały na tę okazję przepiękne programy artystyczne. Przedszkolaki z radością i przejęciem recytowały wiersze, śpiewały piosenki, a zerówki odegrały humorystyczną scenkę o współczesnym "Czerwonym Kapturku".

     Po występach przyszła pora życzeń, uścisków i wspólnego poczęstunku, przygotowanego przez równie kochane mamy. Był to dzień pełen radości, uśmiechu i emocji.

Dziękujemy naszym Babciom i Dziadkom za ich miłość, troskę i poświęcony nam czas. 


Dzień Babci i Dziadka oddziały 0          Dzień Babci i Dziadka przedszkole


Udział w Gminnym Konkursie Kolęd i Pastorałek


     W Gminnym Konkursie Kolęd i Pastorałek organizowanym przez Przedszkole w Sieprawiu w kategorii 6-latki zwyciężyły "Tygryski" - grupa "0" z Zakliczyna, prezentując pastorałkę "Bosy pastuszek". W konkursie brały udział również "Pszczółki" - 5-latki wykonując pastorałkę "Skrzypi wóz" oraz "Smerfy i Biedronki" - 3-4-latki śpiewając na góralską nutkę "Gore gwiazda".

                          3-4latki    5-latki    6-latki

     W ramach zwycięstwa grupa 6-latków uświetniła swym występem "Dzień Seniora" zorganizowany w Sieprawiu 12.01.2014 r.

6-latki Dzień Seniora     pamiątkowe zdjęcie


Udział w Konkursie "Szopka Bożonarodzeniowa"

     Dzieci 5 i 6 - letnie wzięły udział w XIII Konkursie Szopek Tradycyjnych i Krakowskich organizowanym przez Parafię Rzymskokatolicką św. Michała Archanioła w Sieprawiu, Duszpasterstwo Dzieci i Młodzieży Dekanatu Mogilany, Gminę Siepraw oraz Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Turystyczna Podkowa.

szopka 5 i 6 - latków    

     Nagrodę specjalną ufundowaną przez Panią Generałową Krystynę Kwiatkowską otrzymała grupa dzieci z oddziałów "0" 5 i 6-latki z naszego przedszkola.

    

     W kategorii przedszkola i oddziały "0" wyróżnienie otrzymała Joanna Matys z oddziału "0" 6-latki za szopkę wykonaną z wosku pszczelego.


Spotkanie z Mikołajem

     Jak co roku i tym razem 06.12.2013 r. Święty Mikołaj pamiętał o dzieciach z naszego przedszkola, które cały rok czekając na Niego, starały się ze wszystkich sił, być bardzo grzeczne.

     Każde dziecko otrzymało od Niego prezent, a w podziękowaniu za nie dzieci zaśpiewały piosenkę i recytowały wiersze. Radości nie było końca.

Mikołaj w grupach najmłodszych      Mikołaj w grupie 5-latków      Mikołaj  w grupie 6-latków


Zabawa Andrzejkowa

      28.11.2013 r. dzieci wzięły udział w organizowanej co roku zabawie andrzejkowej. Dzieci bawiły się przy muzyce, tańczyły i uczestniczyły w różnych konkursach i quizach organizowanych przez nauczycielki.

     Przedszkolaki poznały zwyczaje i obrzędy ludowe próbując trochę dla zabawy, a trochę na serio uchylić rąbka tajemnicy przyszłości. Poznały znaczenie kolorów, magicznych przedmiotów, a także liczb. Najwięcej radości dostarczyła dzieciom ostatnia wróżba - lanie wosku.

     Po wyczerpujących czarach, tańcach i zabawach, dzieci mogły posilić się słodkościami przygotowanymi przez rodziców.

Andrzejki w najmłodszych grupach          Andrzejki w grupie 5 i 6 - latków


Wycieczka do Fabryki Bombek Choinkowych

Wycieczka do Fabryki Bombek      18.11.2013 r. dzieci z oddziałów "0" 5 i 6-latki udały się na wycieczkę do Fabryki Bombek Choinkowych do Modlniczki k/Krakowa.

     Dzieci zapoznały się z procesem wytworu bombek, sposobem ich zdobienia oraz własnoręcznie ozdabiały swoją bombkę. Na koniec mogły zakupić przepiękne ozdoby w firmowym sklepiku.

     Wycieczka była ciekawą przygodą i miłym doświadczeniem dla dzieci.


Pasowanie

      29.10.2013 r. był wyjątkowym dniem dla wszystkich przedszkolaków. W tym dniu wszystkie dzieci złożyły uroczyste przyrzeczenia i przyjęły z rąk Pani Dyrektor pasowanie:

  • na przedszkolaka - grupa dzieci 3 i 4-letnich przyjmując nazwę "Biedronki" oraz grupa 4-latków przyjmując nazwę "Smerfy"
  • na starszaka - dzieci z oddziału "0" 5-latki przyjmując nazwę "Pszczółki"
  • na zerówkowicza - dzieci z oddziału "0" 6-latki przyjmując nazwę "Tygryski".

     Wydarzenia te poprzedziły występy artystyczne, które dzieci zaprezentowały przed swoimi Rodzicami. Po wręczeniu dyplomów i upominków, wszyscy udali się na słodki poczęstunek.

Pasowanie biedronki               Pasowanie tygryski

Kadra - przedszkole

Kategoria: Przedszkole
Drukuj
DYREKTOR: mgr Renta Nowak-Karcz

NAUCZYCIELE:

mgr Urszula Pułtorak - nauczyciel wychowania przedszkolnego, wychowawca oddziału "0" 6-5-latki

mgr Joanna Ralska-Lenart - nauczyciel wychowania przedszkolnego, wychowawca grupy starszej 5-4-latki

mgr Ewa Jania - nauczyciel wychowania przedszkolnego, wychowawca gr. młodszej 3-4-latki

mgr Justyna Tafel  - nauczyciel wychowania przedszkolnego, wychowawca gr. młodszej 3-4-latki

 

OBSŁUGA:
Agata Krupa – kucharka
Jadwiga Matoga – intendentka
Anna Biela – pomoc kuchenna
Grażyna Nowak – woźna oddziałowa
Jolanta Łukasik – woźna oddziałowa

Zespół Placówek Oświatowych w Zakliczynie
32-406 Zakliczyn, ul. Podgórska 123
tel. +48 12 274-65-17, fax +48 12 274-65-24
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. www: https://zpozakliczyn.pl

gokis siepraw logo kuratoriumbip logo