Szkoła

Zajęcia dodatkowe


    Notice: Undefined property: ContentViewCategory::$print in /home/serwkomp/ftp/zpo.zakliczyn.pl/templates/school/html/com_content/category/blog_item.php on line 32
Nadrzędna kategoria: Szkoła Kategoria: Dla uczniów

ZAJĘCIA DODATKOWE DLA UCZNIÓW

w roku szkolnym 2017/2018

Godzina Lekcja Poniedziałek
8.00 - 8.45 1

Ćwiczenia korekcyjne kl. III b

mgr Renata Nowak-Karcz

12.35 - 13.20 6

Ćwiczenia korekcyjne kl. III a

mgr Renata Nowak-Karcz

13.30 -  14.15 7

Koło plastyczne kl. IV-VI

mgr Joanna Ralska-Lenart

 
Godzina Lekcja Wtorek
8.00 - 8.45 1

Chór kl. III-IV

mgr Janusz Mikołajczyk

 

14.25 - 15.10

 

8

Zajęcia wyrównawcze matematyka kl. VII

mgr Bożena Głąb
 
Godzina Lekcja Środa  
8.00 - 8.45 1

Ćwiczenia korekcyjne kl. I

mgr Renata Nowak-Karcz

12.35 - 13.20 6

Ćwiczenia korekcyjne kl. II

mgr Renata Nowak-Karcz

 
Godzina Lekcja  Czwartek
8.00 - 8.45 1

Koło ekologiczno - przyrodnicze kl. V-VII

mgr Janina Lejda

8.00 - 8.45
1

Chór kl. V - VII

mgr Janusz Mikołajczyk

 
Godzina Lekcja Piątek
11.45 - 12.30
6

Zajęcia wyrównawcze matematyka kl. V

mgr Beata Ochel

Projekty


    Notice: Undefined property: ContentViewCategory::$print in /home/serwkomp/ftp/zpo.zakliczyn.pl/templates/school/html/com_content/category/blog_item.php on line 32
Nadrzędna kategoria: Szkoła Kategoria: Projekty

"Każdy WAT na wagę złota"

 

Realizacja projektu w naszej szkole potrwa do września 2018 roku.

Zaczynamy oszczędzanie

„Każdy WAT na wagę złota II” – czyli małopolskie dzieci i młodzież uczą się jak efektywnie oszczędzać energię w szkole.DSC 0435

Naszym celem jest zmniejszenie zużycia energii w budynku szkoły o co najmniej 8% w ciągu roku, co w efekcie przyniesie również oszczędności pieniężne.

Projekt stosuje metodologię 50/50 – to znaczy, że osiągnięte oszczędności finansowe dzielone są równo: połowa dla użytkowników budynku szkoły, a druga połowa dla gminy, która opłaca rachunki szkolne. Uzyskane pieniądze szkoła będzie mogła wykorzystać np. na wycieczkę, zakup nowego sprzętu, drobny remont lub na inne cele.

 

KRONIKA:

 

23.09.2016: Powołanie zespołu do spraw energii w szkole

Na początek powołany został zespół do spraw energii, w skład którego wchodzą m.in. uczniowie uczęszczający na koło ekologiczno-przyrodnicze:

  1. Krawiec Walentyna, klasa IV
  2. Panuś Karina, klasa IV
  3. Płachta Zuzanna, klasa IV
  4. Pułtorak Lena, klasa IV
  5. Ślusarczyk Kamila, klasa IV
  6. Żmudzka Nikola, klasa IV
  7. Balińska Barbara, klasa V
  8. Rybka Patrycja, klasa V
  9. Chudaszek Wiktoria, klasa VI
  10. Dudzik Wiktoria, klasa VI
  11. Grzeszczak Kamil, klasa VI
  12. Kasprzyk Julia, klasa VI
  13. Malec Nikodem, klasa VI
  14. Ochel Karolina, klasa VI
  15. Suder Grzegorz, klasa VI
  16. Wójtowicz Beniamin, klasa VI
  17. Żądło Łukasz, klasa VI

28.09.2016: Spotkanie z Panem Konserwatorem

28 września udaliśmy się do szkolnych kotłowni, gdzie Pan Konserwator opowiedział nam o sposobie ogrzewania szkoły oraz pokazał, którymi rurami rozchodzi się ciepło. Następnie zaprowadził nas do pomieszczenia, w którym znajduje się terma podgrzewająca wodę użytkową w budynku. Wielkim zaskoczeniem był fakt, że w szkole mamy dwie kotłownie: jedną – która ogrzewa starszą część szkoły oraz drugą – znajdującą się na strychu nowej część szkoły.

30.09.2016: Wstępny przegląd energetyczny budynku

W dniu 30 września zespół do spraw energii dokonał wstępnego przeglądu energetycznego w salach lekcyjnych, pokoju nauczycielskim, na korytarzach oraz na klatce schodowej. Wszystkie potrzebne informacje zostały odnotowane w arkuszach roboczych.

DSC 0440

03.10, 05.10.2016: Wprowadzenie w tematykę oszczędzania energii

W dniu 5 października przedstawiciele zespołu do spraw energii odwiedzili najmłodszych w naszej szkole. Opowiadali o projekcie, przeprowadzili pogadankę na temat energii oraz dawali wskazówki, jak można zaoszczędzić energię w budynku. Zaprezentowali również urządzenia pomiarowe, a ponadto chętni uczniowie mogli dokonać pomiaru temperatury i natężenia światła w pomieszczeniu.

W dniu 3 października na lekcjach przyrody omówiliśmy temat energii oraz poznaliśmy możliwości oszczędzania wody i prądu. Mogliśmy także zobaczyć urządzenia pomiarowe: termometr, luksomierz oraz licznik kosztów, które szkoła otrzymała w ramach projektu. Uświadomiliśmy sobie, jak ważne jest, żebyśmy wszyscy byli zaangażowani w oszczędzanie. Dowiedzieliśmy się, że nie tylko możemy zyskać część zaoszczędzonych pieniędzy, ale przede wszystkim włączyć się w ochronę naszego środowiska!

DSC 0448 DSC 0444    

10.10.2016: Wykonywanie pomiarów

10 października przedstawiciele szkolnego zespołu do spraw energii rozpoczęli dwutygodniowe pomiary temperatury oraz natężenia światła we wszystkich pomieszczeniach budynku szkoły, dzięki czemu będziemy mogli stworzyć szkolny plan działania na rzecz ograniczenia zużycia energii.

DSC 0437

Baw się dobrze! Każdy wygrywa :)

Dla rodziców


    Notice: Undefined property: ContentViewCategory::$print in /home/serwkomp/ftp/zpo.zakliczyn.pl/templates/school/html/com_content/category/blog_item.php on line 32
Nadrzędna kategoria: Szkoła Kategoria: Dla rodziców

Działalność wychowawczo-opiekuńcza


PEDAGOG r. sz. 2017/2018 - mgr Bożena Krawczyk

Poniedziałek --------------             
Wtorek 8.45 - 10.40
Środa 7.40 - 10.40
Czwartek 12.30 - 13.30
Piątek --------------

PSYCHOLOG r. sz. 2017/2018mgr Jolanta Basista

Poniedziałek --------------             
Wtorek --------------
Środa --------------
Czwartek 7.30 - 11.30
Piątek --------------

BIBLIOTEKA r. sz. 2017/2018 CZYNNA 

Poniedziałek -------------------------------------------
Wtorek 7.30 - 14.30
Środa 8.00 - 12.00
Czwartek 8.00 - 12.00
Piątek --------------------------------------------

ŚWIETLICA r. sz. 2017/2018 CZYNNA

Poniedziałek 7.45 - 8.45
12.30 - 16.00
Wtorek 7.35 - 9.35 12.30 - 16.00
Środa 7.35 - 9.35 12.30 - 16.00
Czwartek 7.45 - 8.45 11.30 - 16.00
Piątek 7.45 - 8.45
11.30 - 15.30

Podkategorie

  • Dokumenty szkolne
    Liczba artykułów:
    7
  • Osiągnięcia
    Liczba artykułów:
    2
    • Konkursy przedmiotowe

      Konkursy przedmiotowe 2018/2019

       


      Konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych i niemieckojęzycznych

      15 marca odbył się konkurs wiedzy na temat krajów niemiecko i anglojęzycznych, który realizowany był w ramach innowacji pedagogicznej pt. "Z językami obcymi w świat". 

      W konkursie wzięło udział 15 uczniów z klas VII i VIII, którzy musieli wykazać się wiedzą z zakresu kultury, obyczajów oraz geografii poszczególnych krajów. 

      Wyniki konkursu:

      I miejsce-Julia Kasprzyk-kl.VIII

      II miejsce- Karolina Ochel- kl.VIII

      III miejsce- Wiktoria Dudzik- kl.VIII 

       


      Konkurs gminny- "I Ty możesz walczyć ze smogiem"

      Konkurs związany jest z realizacją projektu: ”Poprawa jakości powietrza w Gminie Siepraw poprzez wymianę niskosprawnych palenisk na piece gazowe” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa małopolskiego na lata 2014-2018.

      Komisja konkursowa przyznała nagrody w poszczególnych kategoriach, określonych w regulaminie Konkursu:

      Klasa I - III miejsce 

      Klasa II- III miejsce

      Klasa III- I miejsce

      Klasa IV- III miejsce

      Klasa V- II miejsce

      Klasa VI-III miejsce

      Klasa VII- wyróżnienie

      Klasa VIII- I miejsce

      Szkoła otrzymała nagrodę za zaangażowanie oraz udział.

      .


       Konkurs plastyczny- "Ozdoba świąteczna" 

      17 grudnia został rozstrzygnięty konkurs na najpiękniejszą ozdobę choinkową.

      Wyniki konkursu:

      I miejsce- Zofia Szarek-kl.III, Karolina Półtorak-kl.II

      II miejsce- Szymon Nowak-kl.III, Mikołaj Żelazny-kl.II

      III miejsce- Mateusz Nowak-kl.Ia, Julian Feluś-kl.Ib

      Wyróżnienie:

      Milena Kominiak-kl.III

      Mateusz Szlachta- kl.Ib

      Bartosz Ślusarczyk-kl.Ia 

      Emilia Michalik- kl.II

       


       

      Gminny Konkurs Plastyczny- "Mój czworonożny przyjaciel"

      W konkursie wzięło udział 12 uczniów. 

      Nagrody otrzymały:

      I miejsce- Dominika Panuś- kl.Va (praca indywidualna)

      W kategorii praca przestrzenna:

      I miejsce- Klara Balińska, Małgorzata Kubacka- kl.Va

      I miejsce- Wiktoria Suder, Dominika Panus- kl.Va

       


      Konkurs Promujący Czytelnictwo

      Biblioteka szkolna zorganizowała przedświąteczny konkurs, którego celem była promocja czytelnictwa. 

      Zadaniem dzieci było przeczytanie książki oraz na podstawie tej lektury należało rozwiązać krzyżówkę. 

      Nagrodzeni zostali:

      Jakub Śliwa-kl.II

      Natalia Piotrowicz- kl.IVb

      Hanna Ławniczek-kl.IVb 

       


      Konkurs plastyczny "Mowa Bajek"

      1 grudnia w siedzibie Oddziału Polskiego Związku Logopedów wręczono nagrody za udział w konkursie plastycznym "Mowa Bajek".

      W konkursie wzięło udział prawie 100 uczestników województwa podkarpackiego i małopolskiego. 

      Nasze uczennice otrzymały nagrody:

      II miejsce- Joanna Jaśkowiec- kl.II

      Wyróżnienie- Amelia Knapik-kl.Va 


       

      Gminny Konkurs Plastyczny- "Niska emisja wychodzi z komina"

       Konkursu plastyczny „Niska emisja - wychodzi z komina” realizowany był w ramach projektu  „Poprawa jakości powietrza w Gminie Siepraw poprzez wymianę niskosprawnych palenisk na wysokosprawne piece na paliwa stałe”, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020.


      Głównym kryterium oceny prac przez komisje konkursową, było samodzielność wykonania prac oraz oryginalne przedstawienie tematu.

      Klasy I-III

      II miejsce: Julian Feluś-kl.I

      III miejsce: Nadia Czajczyk- kl.I

      Wyróżnienie:

      Gabriel Wojtycza-kl.I

      Weronika Ślusarczyk - kl.I

      Klasy VII -VIII

      II miejsce: Patrycja Rybka -kl.VII

      III miejsce: Patrycja Kosałka - kl.VII 


      Małopolski Konkurs z Fizyki

      Etap szkolny miał miejsce 29 paździenika. 

      Do etapu rejonowego dostała się:

      Julia Kasprzyk- kl.VIII

       


      Małopolski Konkurs Matematyczny 

      25 października odbył się etap szkolny. 

      Do etapu rejonowego zakwalifikowała się:

      Karolina Ochel-kl.VIII


      Małopolski Konkurs Języka Angielskiego

      18 października 2018 odbył się etap szkolny Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego.

      Do etapu rejonowego zakwalifikowała się:

      Karolina Ochel- kl.VIII

       


      Konkurs plastyczno-językowy- "Słynne budowle europejskie"

      12 października został rozstrzygnięty konkurs zorganizowany z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych pt. "Słynne budowle europejskie". Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowania dziedzictwem architektonicznym Europy i popularyzacja języka angielskiego. Uczniowie wykonali prace plastyczne, albumy oraz makiety słynnych budowli europejskich oraz podali kilka ciekawostek na ich temat w języku angielskim.

      Wyniki przedstawiają się następująco:

      I miejsce- Martyna Łazarczyk- kl.IVb, Szymon Skoczylas- kl.Va

      II miejsce- Dominika Panuś - kl. Va, Natalia Cygan- kl.IVb

      III miejsce- Kacper Włodarczyk- kl.Vb, Hanna Ławniczek- kl.IVb

       


       Małopolski Konkurs Geograficzny

      11 października odbył się Małopolski Konkurs Geograficzny. W konkursie wzięło udział 5 uczniów z klasy VII i VIII. 

      Do etapu rejonowego dostały się:

      Julia Kasprzyk-kl.VIII

      Karolina Ochel-kl.VIII

      Wiktoria Dudzik-kl.VIII


      Liczba artykułów:
      1
    • Zawody sportowe

      Zawody sportowe 2018/2019

       

       


      Mistrzostwa Młodzieży Szkolnej w Siatkówce

      26 października miały miejsce zawody w piłkę siatkową chłopców i dziewcząt.

      Dziewczęta- III miejsce

      Chłopcy- III miejsce

       


      Drużynowy Tenis Stołowy- etap powiatowy

      23 października odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci w Drużynowym Tenisie Stołowym.

      Drużyna chłopców z naszej szkoły zajęła II miejsce.

       


      Drużynowy Tenis Stołowy

      W październiku odbyły się Mistrzostwa Gminy Siepraw w Drużynowym Tenisie Stołowym- Igrzyska Dzieci i Młodzieży Szkolnej 

      Igrzyska Dzieci

      Dziewczęta- III miejsce

      Chłopcy- I miejsce

      Igrzyska Młodzieży Szkolnej

      Dziewczęta- II miejsce 

      Chłopcy- I miejsce


       Halowa Piłka Nożna 

      15 października miały miejsce Mistrzostwa Gminy Siepraw w Halowej Piłce Nożnej- Igrzyska Młodzieży Szkolnej Chłopców i Dziewcząt. 

      Chłopcy- III miejsce

      Dziewczęta- I miejsce

       


       Halowa Piłka Nożna

      9 października odbyły się Mistrzostwa Gminy Siepraw w Halowej Piłce Nożnej- Igrzyska Dzieci- Chłopców i Dziewcząt. 

      Chłopcy- II miejsce 

      Dziewczęta - I miejsce

       


       Sztafetowe Biegi Przełajowe

      1 października miały miejsce Mistrzostwa Gminy Siepraw w Sztafetowych Biegach Przełajowych Chłopców i Dziewcząt. 

      Dziewczęta - III miejsce

      Chłopcy - II miejsce

       


                                                                XXXV Sztafeta Szlakiem Walk Partyzantów AK i BCh 

      18 września 2018r odbyła się w Wiśniowej sztafeta w kat. szkoły podstawowe klasy IV-VI oraz kat. szkoły podstawowe klasy VII-VIII i klasy III gimnazjum.

      Uczniowie z kl. IV-VI zajęli IV miejsce, a z klas VII-VIIImiejsceVIII.

      Liczba artykułów:
      1
  • Dla uczniów
    Liczba artykułów:
    5
  • Projekty
    Liczba artykułów:
    1
  • Dla rodziców
    Liczba artykułów:
    1

Zespół Placówek Oświatowych w Zakliczynie
32-406 Zakliczyn, ul. Podgórska 123
tel. +48 12 274-65-17, fax +48 12 274-65-24
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. www: https://zpozakliczyn.pl

gokis siepraw logo kuratoriumbip logo