Aktualności r. sz. 2019 / 2020

OGŁOSZENIE

W związku ze stanem epidemii koronawirusa w okresie od 30.03.2020 r. do odwołania kontakt z sekretariatem szkoły jest możliwy pod numerem telefonu: 12 373-64-14 lub poprzez e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Szanowni Rodzice,

pragnę poinformować, że decyzją Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. został przedłużony okres ograniczenia funkcjonowania szkół/ przedszkoli na terenie całego kraju, w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID- 19 do dnia 10 kwietnia 2020 r.(tj. do Świąt Wielkanocnych). Zostało też, o czym wspominałam, podpisane nowe rozporządzenie regulujące kształcenie na odległość tzw. zdalne nauczanie w związku z zamknięciem szkół. Na dziennik elektroniczny zostanie przesłana informacja z tym związana. Rozumiem, że jest to sytuacja nowa, czas trudny także dla Państwa, ale wierzę, że dzięki cierpliwości, spokoju, wzajemnej współpracy i zrozumieniu podołamy wyzwaniom, które przed nami stoją.

Dziękuję Państwu za dotychczasowy wysiłek, zaangażowanie i odpowiedzialność w kontrolowaniu czy dziecko poświęca czas na naukę i wykonuję polecenia nauczycieli. Proszę o dalsze wspieranie swoich pociech w pracy w nowej formie. Gorąco proszę czuwać, by dzieci nadal pozostały w domu, dbały o siebie i w miarę możliwości podejmowały samodzielną aktywność na świeżym powietrzu ( nie mają to być oczywiście spotkania koleżeńskie). Ufam, że zapewniają Państwo swoim dzieciom właściwą dietę i czuwają nad wystarczającą długością snu.
Pozdrawiam serdecznie i życzę dużo zdrowia wszystkim,


Renata Nowak -Karcz- dyrektor


Kontakt z psychologiem / pedagogiem szkolnym

Szanowni Państwo !

Z powodu pojawienia się koronawirusa w Polsce szkoły czasowo są zamknięte. Jeżeli w tym czasie chcieliby Państwo lub uczniowie skontaktować się z psychologiem lub pedagogiem szkolnym to zachęcam do napisania do nich wiadomości poprzez dziennik elektroniczny.

Pedagog szkolny - Bożena Krawczyk

Psycholog szkolny - Jolanta Basista


Renata Nowak- Karcz- dyrektor


Szanowni Państwo !

Nauczyciele za pomocą dziennika elektronicznego, portali społecznościowych przesyłają materiały oraz zadania dla uczniów, które należy systematycznie, samodzielnie wykonywać. Prosimy Rodziców o wsparcie. Sprawdzajcie Państwo czy uczniowie poświęcają czas na naukę, wykonują polecenia nauczycieli. Premier, Minister Edukacji Narodowej i Zdrowia nieustannie podkreślają, że najważniejszą sprawą jest, aby wykazać się odpowiedzialnością- pozostać w domu. Ten czas nie oznacza, że powinniśmy spędzać go wyłącznie na przyjemnościach i rozrywkach. To także czas testu z samodyscypliny, samodzielności dla uczniów ale i rodziców.
Jest przygotowywane rozporządzenie, które ureguluje organizację zdalnego nauczania ( na odległość). Proszę pamiętać o zdrowiu własnym jak i dzieci tj., dobrze odżywiać się, wysypiać ( byle nie zbyt długo) oraz sprawdzać na bieżąco dziennik elektroniczny, stronę internetową, szkoły, facebook przedszkola.


Renata Nowak- Karcz- dyrektor


OGŁOSZENIE

W związku z decyzją rządu RP i epidemią koronawirusa zostają zamknięte szkoły i przedszkola w całym kraju do dnia 25.03.2020 r.
W dniach 12-13.03.2020 r. (czwartek i piątek) w szkole będzie czynna świetlica dla uczniów, których rodzice nie są w stanie zorganizować w tak krótkim czasie opieki.

Od poniedziałku 16.03.2020 r. szkoła pozostanie zupełnie zamknięta. Dzieci i młodzież ten czas powinny spędzić w domu, ograniczając w ten sposób kontakt z innymi. Nie jest to czas przeznaczony na spotkania towarzyskie.


Co do dalszych działań będziemy Państwa w miarę możliwości informować na bieżąco, prosimy również o śledzenie informacji w środkach masowego przekazu.

Ponadto informujemy, iż termin rekrutacji do oddziałów przedszkolnych oraz klasy I pozostaje taki sam tj. do 27.03.2020 r. Wnioski od poniedziałku 16.03.2020 r. do 25.03.2020 r. można składać w sekretariacie szkoły w godz. od 7.30 do 11.30. Zachęcamy również do składania wniosków na nasz adres e-mail tj: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i jednocześnie prosimy o upewnienie się, że wniosek dotarł pod nr telefonu 12 274-65-17.


Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych

Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Uczniu,

 • pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);
 • przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki;
 • odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela;
 • przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.

 Jak się zabezpieczyć przed koronawirusem?

 • Często myj ręce przy użyciu mydła i wody.
 • Przy kasłaniu i kichaniu zakrywaj usta i nos. Zachowaj co najmniej metr odległości od osób, które kaszlą i kichają.

Osoby wracające z regionów zarażonych koronawirusem powinny powiadomić o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego. Więcej informacji dotyczących koronawirusa na stronie: gov.pl/koronawirus

Podejrzewasz u siebie koronawirusa? Zadzwoń pod numer 800 190 590

Bezpłatna infolinia NFZ jest czynna całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. Wykwalifikowani konsultanci poinformują Cię, co zrobić, by otrzymać pomoc.

Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji Narodowej


1 % PODATKU

Zapraszamy do skorzystania z możliwości, którą daje organizowana przez Stowarzyszenie Pomocy Szkole Małopolska akcja: „1 % dla naszej szkoły”.

Aby Stowarzyszenie mogło przeznaczyć dokonane wpłaty na rzecz określonej szkoły prosimy w rozliczeniu PIT za 2019 r. o wpisanie numeru KRS 0000052078. W rubryce „Cel szczegółowy 1%” należy wpisać ZESPÓŁ PLACÓWEK OŚWIATOWYCH W ZAKLICZYNIE, 32-406 ZAKLICZYN UL. PODGÓRSKA 123.

Dziękujemy za przekazane dla nas wpłaty.


REKRUTACJA 2020/2021

Dyrekcja Zespołu Placówek Oświatowych w Zakliczynie informuje, że nabór do oddziałów przedszkolnych w Przedszkolu Gminy Siepraw w Zakliczynie, oddziału "0" w Szkole Podstawowej w Zakliczynie oraz klasy I Szkoły Podstawowej w Zakliczynie będzie trwał w okresie od 02.03.2020 r. do 27.03.2020 r.

Do pobrania:

- wniosek o przyjęcie do oddziału przedszkolnego / oddziału "0"

- zgłoszenie dziecka do kl. I


OGŁOSZENIE !

W dniu 21.01.2020 r. (tj. wtorek) odbędzie się Zabawa choinkowa według następującego harmonogramu:

Klasy I-III         od 11.45 do 14.15

Klasy IV-V       od 15.00 do 17.30

Klasy VI-VIII   od 17.00 do 19.30

W tym dniu uczniowie klas I-III kończą zajęcia o godz. 11.25 i zabawę mają bezpośrednio po zajęciach, natomiast klasy IV-VIII kończą zajęcia zgodnie z planem.


OGŁOSZENIE !

W dniu 27.11.2019 r. (tj. środa) odbędzie się Zabawa andrzejkowa według następującego harmonogramu:

Klasy I-III         od 11.45 do 14.15

Klasy IV-V       od 15.00 do 17.30

Klasy VI-VIII   od 17.00 do 19.30

W tym dniu uczniowie klas I-III kończą zajęcia o godz. 11.25 i zabawę mają bezpośrednio po zajęciach,natomiast klasy IV-V kończą zajęcia o godz. 13.20, a klasy VI- VIII kończą zajęcia zgodnie z planem.


OGŁOSZENIE !!!

W dniu 20.11.2019 r. (tj. środa) o godz. 16.00 odbędzie się ogólne zebranie rodziców na holu. Po zebraniu ogólnym ( za wyjątkiem VI b) odbędą się zebrania klasowe wg następującego harmonogramu:

ZEBRANIA KLASOWE:

Klasa I - sala nr 1

Klasa II a - sala nr 6

Klasa II b – sala nr 9

Klasa III - sala nr 2

Klasa IV - sala komputerowa

Klasa V a – sala nr 7

Klasa V b - sala fiz.- chem.

Klasa VI a - sala nr 5

Klasa VI b - sala fiz.- chem. ( godz. 15.30)

Klasa VII - sala nr 4

Klasa VIII - sala nr 3


 

 

plakat

Rozkład jazdy busa szkolnego (obowiązuje od 01.10.2019 r.)


Karta zgłoszenia na świetlicę szkolną w roku szkolnym 2019/2020


DOJAZD DO SZKOŁY

Dyrekcja ZPO w Zakliczynie informuje, iż od 02.09.2019 r. rusza odpłatny dowóz dzieci na trasie Kamionka-ul. Iwaszkiewicza-Zadziele-ul. Brandysiewicza.

I przystanek – droga na skrzyżowaniu Kamionki w stronę boiska godz. 7.30.

Powrót przystanek przy ul. Brandysiewicza godz. 10.30

 

Cena biletu miesięcznego 45 zł.

 

Od 03.09.2019 r. autobus będzie wyjeżdżał o godz. 7.25.

Godziny powrotnych kursów będą podane w poniedziałek.


 

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

W dniu 02.09.2019 r. tj. poniedziałek odbędzie się Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2019/2020.

W związku z tym organizacja tego dnia wygląda następująco:

7.45- zbiórka uczniów przy szkole, uroczysty przemarsz z pocztem sztandarowym do kościoła;

8.15 – Msza Św.;

9.00- uroczysty przemarsz z pocztem sztandarowym do szkoły;

około 9.15 – uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego na sali gimnastycznej;

około 9.50 – spotkanie z wychowawcami w salach:

 1. I – sala nr 6                     kl. V b - sala nr 7
 2. II a i II b - sala nr 1           kl. VI a - sala nr 5
 3. III - sala nr 2                    kl. VI b -   sala fiz-chem
 4. IV - sala 9                        kl. VII - sala nr 4              
 5. V a - s. komputerowa        kl. VIII – sala nr 3

W tym dniu obowiązuje strój galowy!

Zespół Placówek Oświatowych w Zakliczynie
32-406 Zakliczyn, ul. Podgórska 123
tel. +48 12 274-65-17, fax +48 12 274-65-24
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. www: https://zpozakliczyn.pl

gokis siepraw logo kuratoriumbip logo